5 błędów, które należy unikać na pierwszym etapie Twojej działalności
Witamy Cię na naszym blogu. Rozwijamy go, aby dzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem najlepszych przedsiębiorców. Dzisiaj porozmawiamy o 5 błędach, które należy unikać na pierwszym etapie Twojej firmy. Zaczynamy!
-
Czekanie na idealny czas
Nie warto się spodziewać, że kiedykolwiek nadejdą idealne warunki, aby zacząć biznes. Możesz być za młody, za stary, za mało doświadczony lub nie mieć dużo pieniędzy na inwestycje – to wszystko nie ma znaczenia, jeśli jesteś w stanie sprzedać swoją usługę/produkt. Nawet jeśli Twoja strona internetowa jeszcze nie jest taka, jaką sobie wymarzyłeś lub nie przeprowadziłeś jeszcze wielkich kampanii marketingowych – spróbuj zrobić to, co już możesz. Jak wskazuje Robert Kiyosaki w książce „Zanim rzucisz pracę”, kluczowe elementy, czyli właściwi ludzi, dobra okazja i pieniądze na inwestycje, rzadko pojawiają się jednocześnie. Dobry przedsiębiorca nie czeka, aż wszystkie światła staną się zielone.
-
Wdrażać pomysły, do których nie jesteś przekonany
Z pewnością na swojej drodze spotkasz wielu ludzi z mądrymi radami, ale to Ty decydujesz jak postępować. Nikt nie zna Twojej firmy tak dobrze, jak Ty i nikomu raczej nie zależy na Twojej działalności, tak jak Tobie. Spróbuj samodzielnie ustalić, jaką firmę chcesz prowadzić i jak chcesz ją przedstawić światu. Działaj w oparciu o pomysły płynące z serca: o to, co uważasz za słuszne. Nawet jeśli popełnisz błędy – zdobędziesz cenne doświadczenie. Lecz nie podążaj ślepo za każdą radą. Ufaj sobie, przeanalizuj je i wpasuj do swojej układanki.
-
Brak kalkulacji
Jak powiedział miliarder Tim Draper: „Nie bogacisz się będąc ekstrawaganckim, bogacisz się będąc tanim”. Postaraj się zmaksymalizować efektywność pracy i obniżyć koszty – zapoznaj się z naszym artykułem o 5 sposobach obniżania kosztów biznesowych. Spraw, aby Twoja firma działała w inteligentny sposób – wykorzystaj bezpłatne kanały marketingu, elastyczne zatrudnienie, outsourcing procesów biznesowych lub zatrudnij wirtualnych pracowników.
-
Niesprawiedliwe traktowanie ludzi
Sprawiedliwość nie zawiera kontekstu relacji osobistych, ale jest mierzalna według rzeczywistej wartości dodanej dla Twojego biznesu. Traktuj ludzi, w tym siebie, z szacunkiem i empatią – i się nie pomyślisz. Ktoś powiedział, że traktowanie innych uczciwie i z szacunkiem to „deszcz”, który pomaga im wzrastać i przynieść owoce. Zastosuj tą zasadę do swoich partnerów, klientów i pracowników.
-
Brak priorytetyzacji zysków
Najważniejszą liczbą w Twojej firmie jest indeks sprzedaży. Twoja firma nie rozwinie się bez stopniowego zwiększenia zysku. Osiągaj sprzedaż, stosując technologie marketingowe w swojej firmie. Dzisiaj najważniejszą umiejętnością sprzedażową jest po prostu zrozumienie konsumenta. Ustal, kim jest Twój klient, czym się zajmuje, jakie problemy musi rozwiązać, czego oczekuje od Twojej usługi itp. – dokładnie opisz, zadaj sobie pytania i zbadaj rynek.
Dziękuję za przeczytanie tego artykułu. Jaką firmę prowadzisz? Czy masz jakieś problemy prawne, które chcesz rozwiązać? Podziel się z nami swoim doświadczeniem i wyślij nam swoje pytania. Skontaktuj się z nami przez biuro@gclawyers.eu